poze cupa aqua crisius la pescuit sportiv

Cupa Aqua Crisius la pescuit sportiv

Bihor , Cărăsău. Sâmbătă 19 Septembrie 2009 09:30

Categorii: Jocuri si Concursuri

Concursul are loc pe Lacul Cărăsău

Asociaţia Pescarilor Sportivi AQUA CRISIUS organizează concursul de pescuit sportiv staţionar "CUPA AQUA CRISIUS", pe Lacul CĂRĂSĂU, sâmbătă 19 septembrie începând cu ora 9,30. Concursul se va desfăşura pe parcursul a două manşe de câte 3 ore de pescuit staţionar liber după regulamentul CIPS. Prezentarea concurenţilor, înscrierea şi tragerea la sorţi a standurilor de concurs se va face lângă dig până la ora 8,00. În concurs se pot înscrie pescari legitimaţi la asociaţiile de pescuit sportiv. Premianţii vor fi recompensaţi cu cupe, diplome şi permise de pescuit pentru anul 2010 atât pentru apele publice cât şi pentru lacurile Federaţiei Naţionale a Pescarilor Sportivi din România.

alexseres   22 Sep. 2009, 5:11:58

Pe Lacul CĂRĂSĂU a avut loc sâmbătă 19 septembrie, concursul de pescuit sportiv staţionar "CUPA AQUA CRISIUS" ediţia I organizat de Asociaţia Pescarilor Sportivi AQUA CRISIUS. La start s-au aliniat 7 concurenţi legitimaţi la diferite asociaţii de pescari sportivi, care au capturat în total 31,440 kg de peşte (o medie de 4,49 kg/concurent), preponderent caras, pe parcursul manşei de 5 ore. A învins detaşat şi a cucerit "CUPA AQUA CRISIUS" ediţia I, Messer Tibor din Oradea cu 8,96 kg. Locul al doilea l-a cucerit Cozman Cosmin din Oradea, cu 4,99 kg, care a reuşit şi cea mai mare captură- caras 250 g, locul al treilea revenindu-i după un concurs merituos, lui Szigeti Cosmin din Beiuş, cu 4,03 kg. Diploma pentru debut a fost acordată de organizatori lui Ţig Răzvan din Beiuş. Premianţii au fost recompensaţi cu cupe, diplome şi vor beneficia de permise de pescuit pentru anul 2010 atât pentru apele publice cât şi pentru lacurile Federaţiei Naţionale a Pescarilor Sportivi din România. Manifestarea s-a încheiat cu un Grill-party oferit de organizatori.