poze calatorie in timp in perioada postului

Loading...

Călătorie în timp în perioada Postului

Bihor , Oradea. Luni 1 Martie 2010
Posticum, str. Teiului nr. 26

Categorii: Expozitii si Lansari de carte

Google-calendar

Expoziţie de senzaţii pascale

Copiii se vor putea plimba printr-o încăpere special amenajată şi concepută de artişti plastici orădeni. Ei vor putea face cunostinţa cu momentele principale ale suferinţelor îndurate de Isus Hristos - începând cu "Cina cea de taina", trecând prin "judecata" lui Pilat din Pont şi ajungând pina la introducerea în mormânt. Micile roluri, coordonate de pedagogi, jocul misterios de umbre şi lumini, dar şi efectele sonore ciudate şi necunoscute îi vor ajuta pe cei mici să înteleagă mai bine mesajul Paştelui,stimulându-le fantezia în a se apropia spiritual de acum 2000 de ani.

Program: Între 1 martie şi 2 aprilie 2010, în fiecare din zilele lucrătoare vizite ghidate: luni, miercuri, vineri şi sâmbătă - în limba maghiară, marţi şi joi (la cerere) în una din limbile: română, germană, slovacă sau engleză.
Călătoria în timp durează aproximativ 45 de minute.
Cei interesaţi sunt rugaţi să-şi anunţe intenţia cu cel puţin o săptămână înainte de efectuarea vizitei/călătoriei în timp la recepţia Posticum.
Taxa de participare: 3 lei/persoană.

Mai multe detalii: http://www.posticum.ro/index_ro.php?TPL=10273

Google-calendar
Icon_eye Nr.vizualizari: 145
Cuvinte cheie: 2010 , Expozitie , artisti , paste , post , Evenimente Oradea
daraban monica

Adaugat in urma cu 828 zile, 15 Feb. 2010

Adaugat de monik

Star_bg_grey Star_bg_grey Star_bg_grey Star_bg_grey Star-half_bg_grey
Evenimente Create: 4599

Alte Evenimente din Oradea
mr oradea si miss bikini

Mr. Oradea si Miss Bikini

Bihor, Oradea. Sâmbătă 2 Iunie 2012
rock evolution

Rock Evolution

Bihor, Oradea. 13 Iul 2012 - 15 Iul 2012
 11even la oradea shopping city

„11even” la Oradea Shopping City

Bihor, Oradea. Joi 31 Mai 2012
  • Ai ceva de zis?

    .