poze zilele clujului 2016

Zilele Clujului 2016

Cluj , Cluj-Napoca. Joi 19 Mai 2016 - Duminică 22 Mai 2016

Categorii: Muzica si Concerte

Zilele Clujului, editia 2016, vor avea loc in weekend-ul 19-22 mai


Program Zilele Clujului 2016


Joi, 19 mai


Piața Unirii
Deschiderea oficială a Zilelor Clujului
Spectacolul „Sânziana și Pepelea”


Vineri 20 mai


Piața Unirii
Spectacol de fitness și dans
Compania WellDance (Parma, Italia) 17:30 – 18:00
EBS Kid’s STrythm
Cel mai mare sincron de dans din România! 18:00 – 18:30
Concert – Lidia Buble 18:30 – 19:00
Concert – Ligia Hojda 19:00 – 20:00
Concert – Hara 20:00 – 21:00
Concert – Dan Bălan 21:00 – 22:00
Concert – Vama 22:00 – 23:00


Piața Muzeului
În lumea poveștilor pe aripile muzicii


Musical cu personaje din povești 18:30 – 19:30
Voltaj Academy Concert 19:30 – 20:30
Whisperblast Concert 20:30 – 21:20
Alexandra Ușurelu Concert 21:20 – 22:00


Str. Mihail Kogălniceanu
Festivalul Culinar internațional
Demonstrații culinare și degustări de preparate 10:00 – 12:00
Promenada Cărților 10:00 – 22:00
Târgul Meșterilor Populari Clujeni 10:00 – 22:00
Grupul Speranța Concert 15:00 – 16:30
Festivalul Culinar internațional
Indigo – restaurant indian 16:00 – 17:00
Festivalul Culinar internațional
Pokka bistro – restaurant mexican 16:45 – 18:00
Festivalul CulinarInternațional
Restaurant Memo 10 17:30 – 18:30
Festivalul Culinar Internațional
Chef Adrian Pop 18:15 – 19:00
Câștigătorii concursului „Pata-Cluj avem talent!”: 19:30 – 20:00
Trupa Reea Concert 20:00 – 21:00
Aldo Blaga & Tzika Sax Orchestra Concert 21:00 – 22:00


Str. Potaissa Zidul Cetății
Prezentarea trupelor de reînscenare istorică 18:00 – 19:00
Scrisoarea buclucaşă
Teatru de păpuşi tradiţionale 19:00 – 19:30
Prinţesa mofturoasă
Teatru de păpuși 19:30 – 20:00


Parcul Cetățuie Jaxx Rock Battle
Concertele trupelor din concurs 17:00 – 20:45
Recital Riot Monk Concert 20:45 – 21:15
Concert aniversar Trupa Altar 25 de ani
Concert 21:15 – 20:00


Casino – Centrul de Cultură Urbană
Photo Romania Festival
Expoziții de fotografie 10:00 – 20:00
Expoziție de fotografie
„Minunatul Cluj de altădată” 10:00 – 20:00
R.O.G.V.A.I.V
Teatru nonverbal 11:00 – 12:00


Cinematograful Dacia
Photo Romania Festival
Conferințele Photostories 10:00 – 18:00
Photo Romania Festival
Prezentare aparatură foto 13:30 – 20:00
Photo Romania Festival
Proiecție film „Challenging Boundaries” 20:00 – 22:00


Cinematograful Mărăști
Festivalul Filmului European
Hamlet – Maxine Peake as Hamlet 19:30 – 22:00


Turnul Croitorilor
Photo Romania Festival
Proiecții de fotografie 12:00 – 12:30
Photo Romania Festival
Proiecții de fotografie 12:30 – 13:30
Photo Romania Festival
Proiecții de fotografie 13:30 – 14:30
Photo Romania Festival
Proiecții de fotografie 14:30 – 16:00


Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
The Fun Zone
Activitati sportive 10:00 – 20:00
Tir cu arcul
Învață primii pași în tirul cu arcul 12:00 – 15:00
Jam Session à la Cluj 21:00 – 22:00


Bd. Eroilor
Civic Art Experiment
Experiment plastic interactiv stradal 11:00 – 18:00


Shto College Bar
Biblioteca Vie 13:00 – 18:00


Piața Avram Iancu
Sosire Ștafeta Ciclistică SM 17:00 – 18:30


Tur Ghidat
700 de ani de viață urbană 18:00 – 20:00


Platoul Sălii Polivalente/Cluj Arena
Clase de fitness outdoor
Functional Training 17:00 – 18:00
Biblioteca vie
LADO 18:00 – 20:00
Clase de fitness outdoor
Zumba kids 18:00 – 19:00


Pădurea Hoia-Baciu
Escape the Haunted Forest
Joc de evadare 20:00 – 23:00


Sâmbătă 21 mai


Piața Unirii
Festivalul Științei
Inspectoratul Școlar Județean Cluj 10:00 – 17:00
Parada Zilelor Clujului 17:00 – 18:30
Academia de Muzică „Gheorghe Dima” 18:30 – 20:00
Concert – Hara 20:00 – 21:00
Gala Operelor Clujene
Opera Națională Română Cluj-Napoca și Opera Maghiară din Cluj 20:00 – 21:30
Filarmonica de Stat Transilvania alături de: Valentina Nafornița, Marius Vlad Budoiu, Florin Estefan 21:30 – 22:45
Spectacol de Artificii 22:45 – 23:30


Piața Muzeului
Spectacolul de teatru „Cagliuso”
Fragmente din fabule tradiționale italiene 16:00 – 17:00
Dansuri latino-americane şi africane 17:00 – 19:00
Compania de Tango Cluj 19:00 – 20:00
Armonia Music – Acoustic Time 20:00 – 21:00
Beatboy Band 21:00 – 22:00
Big Tonez 22:00 – 23:00


Str. Mihail Kogălniceanu
Deschiderea programului – Festivalul Culinar Internațional 10:00 – 12:00
Promenada Cărților 10:00 – 22:00
Târgul Meșterilor Populari Clujeni 10:00 – 22:00
Promenada Multiculturalității 10:00 – 22:00
Demonstrații gastronomice ale liceenilor clujeni 12:00 – 16:00
Tokyo Group – Wasabi Running Sushi – Festivalul Culinar Internațional 16:00 – 16:45
Klausenburger – Festivalul Culinar Internațional 16:45 – 17:30
La Casa – Chef Ioan Fatol – Festivalul Culinar Internațional 17:30 – 18:15
Chef Adrian Pop – Festivalul Culinar Internațional 18:15 – 19:00
Trupa de dans Jump In 19:00 – 19:30
Dansuri pakistaneze şi indiene 19:30 – 20:00
Costi Cămărășan Band 20:00 – 21:00
Speak Floyd 21:00 – 23:00


Str. Potaissa Zidul Cetății
Tabăra civilă și militară – Tabăra Antică 10:00 – 21:00
Ateliere, instrucții, tehnici de mânuirea armelor, confecționare măști – Tabăra Medievală 10:00 – 21:00
Înţelepciunea frumoasei – Spectacol de fabule medievale 11:00 – 12:00
Școala medievală de instrucție a scutierilor 12:00 – 13:00
Prezentarea taberei otomanilor 13:00 – 15:00
Luptele Gladiatorilor – Tabăra Antică 14:00 – 17:00
Judele Linczing salvează orașul de turci 15:00 – 16:00
Demonstrații ale breslelor în iarmarocul medieval 16:00 – 18:00
Iniţierea războinicilor Daci – Tabăra Antică 17:00 – 18:30
Cavalerul şi regina – Spectacol de teatru medieval 18:00 – 19:00
Vizita regelui Matia la Cluj 19:00 – 20:00
Turnir cavaleresc 20:00 – 21:00


La Terenuri Mănăștur
Ateliere pentru tineri & copii
Dezbatere: Deținerea responsabilă a animalelor de companie 12:00 – 15:00
Workshop, Flashmob – Spectacol de Dans “The Inch-High Samurai” 15:00 – 16:00


Parcul Cetățuie Jaxx Rock Battle
The Beat 12:00 – 13:15
Ateliere pentru copii
Susținute de Voltaj Academy: 12:00 – 15:00
Concertele trupelor din concurs 17:30 – 21:00
Recital Trupa Fron TConcert 21:00 – 22:00


Casino – Centrul de Cultură Urbană
Deschiderea expoziției 18:00 – 19:00
Alandala Museum
Expoziție de instrumente muzicale și aparatură tehnică 18:00 – 23:00
Alandala Museum
Expoziție de instrumente muzicale și aparatură tehnică 18:00 – 23:00
Performance – muzică electronică
Alandala Events 19:00 – 23:00


Cinematograful Dacia
Evenimente dedicate Școlii “Liviu Rebreanu”
Proiectul Dă Culoare Școlii Tale! 10:00 – 12:00
Lansarea Expoziției Foto Vedere de Cartier 12:00 – 13:00
Nu cred că o să îmi treacă vreodată
Teatrul Reactor de Creație și Experiment 15:00 – 16:00
Ploaia
Teatru Teen Nation 16:00 – 17:00
Dezbatere
Artă pentru societate cu Artistul Dan Perjovschi 17:00 – 18:00
De câți cetățeni e nevoie ca să schimbi un cartier?
Prezentare Funky Citizens 18:00 – 19:00
Aminda & The Good Company 19:00 – 20:00
Open Stage 20:00 – 22:00


Cinematograful Mărăști
Festivalul Filmului European
Rico și Oskar 15:00 – 18:30
Festivalul Filmului European
Conversația angelică 18:30 – 20:30
Festivalul Filmului European
Trei amintiri din tinerețe 20:30 – 23:00


Turnul Croitorilor
Expoziție documentară “Emil Racoviță” 10:00 – 13:30
Întâlniri din seria Povești despre Cluj
Tema: Istoria necunoscută 13:30 – 18:00
„Ordinul Basarabilor – străjer de noapte în Bastionul Croitorilor”
Paradă, ateliere de teatru, jocuri, expoziție de costume săsești, recital de chitară și sonete, dans medieval, poezie populară și strigarea de dimineață a străjilor de noapte. 20:30 – 04:00
Fire Dreams – spectacol de jonglerii cu focul 23:30 – 04:00


Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
The Fun Zone
Activitati sportive 10:00 – 20:00
Tir cu arcul
Învață primii pași în tirul cu arcul 10:00 – 13:00
Parkarta – manifest cromatic urban
Aleea Centrală (Zona Opera Maghiară) 11:00 – 19:00
Paw-sitive Time
Zona statuii Liviu Rebreanu – Campanie de informare, activități interactive cu câini de terapie 12:00 – 19:00
Cupa României Street Workout
Zona aparatelor de fitness – Demonstrație de MMA și kick boxing cu Mariș Ciprian 13:00 – 16:00
Parada Automobilelor Retro – ediția a IX-a
Aleea Centrală 13:00 – 14:00
Demonstrație de dans/fitness
Zona statuii Liviu Rebreanu – WellDance (Parma, Italia) 15:00 – 16:30
Terapie prin artă: dans, teatru, pictură și muzică
Zona British Council 16:00 – 20:00
Madame Pove spune Capra cu trei iezi
Spectacol de storytelling după Ion Creangă 17:00 – 19:30
Festivalul Luminii
Zona British Council 20:00 – 22:30
Jonglerii cu focul
Zona British Council 22:30 – 23:00


Bd. Eroilor
Civic Art Experiment
Experiment plastic interactiv stradal 11:00 – 18:00


Shto College Bar
Biblioteca Vie 13:00 – 18:00


Piața Avram Iancu
Sosire Ștafeta Ciclistică SM 17:00 – 18:30


Tur Ghidat
Clujul re-descoperit
Monumentul Rezistenței Anticomuniste, Str. Cardinal Iuliu Hossu f.n. 11:00 – 13:00
Inima verde a Clujului
Centrul de Cultură Urbană Casino, Parcul Central 18:00 – 20:00
700 de ani de viață urbană 18:00 – 20:00


Platoul Sălii Polivalente/Cluj Arena
Clase de fitness outdoor
Functional Training 10:30 – 11:30
Clase de fitness outdoor
Zumba kids 11:30 – 12:30


Pădurea Hoia-Baciu
Escape the Haunted Forest
Joc de evadare 20:00 – 23:00
Tur ghidat
Descoperă misterele pădurii Hoia-Baciu 20:00 – 23:00


La Cizmărie
Quiz și scurtmetraje germane 20:00 – 23:00


Parcul Detunata
Playground Stories
Expoziție și proiecție de fotografie documentară 18:00 – 22:00


Centrul Artistic ARKADA
Dance & Art Studio
Dance & Art Studio 19:00 – 23:00


Duminica, 22 mai


Piața Unirii
Regal Folcloric 15:00 – 20:00


Piața Muzeului
Muzică, balet și modă
Spectacol dedicat operei Traviata (G. Verdi) 16:30 – 18:30
Dansuri palestiniene
LADO 18:30 – 19:30
Score Band
Concert 19:30 – 20:30
Punct Rom
Concert 20:30 – 21:30
Straight From The Bottle
Concert 21:30 – 22:30


Str. Mihail Kogălniceanu
Festivalul Culinar internațional
Demonstrații culinare și degustări de preparate 10:00 – 12:00
Promenada Cărților 10:00 – 22:00
Târgul Meșterilor Populari Clujeni 10:00 – 22:00
Festivalul Culinar internațional
Demonstrații culinare și degustări de preparate 11:00 – 12:00
Festivalul Culinar internațional
Demonstrații culinare și degustări de preparate 11:45 – 13:00
Festivalul Culinar Internațional
Degustări de vinuri 12:30 – 14:30
Festivalul Culinar Internațional
Chef Adrian Pop 13:14 – 14:00
Festivalul Culinar internațional
Chef Csaba Kadar 14:00 – 14:45
Festivalul Culinar internațional
Chef Ioan Fatol 14:45 – 16:00
Festivalul Culinar internațional
Recordul de Carrot Cake 16:00 – 17:00
Cătălin Condurache & Sandy Deac
Concert 20:00 – 20:40
Voltaj Academy
Concert 20:40 – 21:30
Incognito
Concert 21:30 – 22:30


Str. Potaissa Zidul Cetății
Tabăra Antică
Tabăra civilă și tabăra militară 10:00 – 21:00
Tabăra Medievală
Ateliere 10:00 – 21:00
Tabăra Medievală
Teatru de păpuşi tradiţionale 11:00 – 12:00
Tabăra Medievală
Tehnici de mânuire a armelor 12:00 – 13:30
Tabăra Medievală
Dansuri medievale 13:30 – 15:00
Tabăra Antică
Ritualul zeului Mars 14:00 – 16:00
Tabăra Medievală
Atelier de confecţionare de măşti 15:00 – 17:00
Tabăra Antică
Bătălia dintre barbari și romani 16:00 – 18:00
Tabăra Medievală
Spectacol de fabule medievale 17:00 – 18:30


Parcul Cetățuie Jaxx Rock Battle
Ateliere pentru copii 12:00 – 12:30
Rock Academy
Recital 12:30 – 14:30
Ghibstock
Recital Ghibstock 14:30 – 15:30
Finala trupelor din concurs
Concurs 17:45 – 19:00
Baby Elvis
Concert 19:00 – 20:00
Times of Need
Concert 21:00 – 22:00


Casino – Centrul de Cultură Urbană
Expoziție de fotografie
Proiecție de fotografie 11:00 – 12:00
Photo Romania Festival
Proiecție film 12:00 – 14:00
„A Good Day!”
Concert de muzică clasică și muzică de film 21:00 – 22:00


Cinematograful Dacia
Folclor multicultural
Festivalul STEPS 17:00 – 20:00


Cinematograful Mărăști
Festivalul Filmului European
Mustang (Turcia) 17:00 – 19:00
Festivalul Filmului European
Ma ma (Spania) 19:00 – 21:00
Festivalul Filmului European
Trupuk (Polonia) 21:00 – 23:00


Parcul Central „Simion Bărnuțiu”
The Fun Zone 10:00 – 20:00
Tir cu arcul
Învață primii pași în tirul cu arcul 10:00 – 23:00
Turnirul Cavaleresc Călare
Spectacol dedicat celor 700 de ani de când Clujul este oraş liber! 17:00 – 23:00
Concurs de fitness outdoor
Conferințele Photostories 09:30 – 13:00


Pădurea Hoia-Baciu
Tur Ghidat
Descoperă misterele pădurii Hoia-Baciu 17:30 – 21:00


Tur Ghidat
Cluj, file de poveste
Centrul de Informare Turistică, Bd. Eroilor nr.6-8 11:00 – 13:00
Negru pe alb. Cinematografele Clujului
str. Mihail Kogălniceanu nr. 3 12:00 – 13:30
Distracții clujene de altădată
Centrul de Informare Turistică, Bd. Eroilor nr. 6-8 18:00 – 20:00


Someș
(Par)curs Urban
Scena Urbană 21:30 – 23:00


La Terenuri Mănăștur
Ateliere pentru tineri si copii
Activitati pentru copii 12:00 – 15:00
Schimb de cărți și jucării 12:00 – 19:00
Dans Action Game with Physical Sensation
Workshop dansuri 15:00 – 17:00
Madame Pové
Teatru pentru copii 15:00 – 15:30
Atelier – Keep Calm with Dogs
DogAssist 15:30 – 16:30
Dezbatere
Părinte de Mănăștur 16:30 – 17:30
Natura din Cartier
Dezbatere 17:30 – 18:30
Zona La Terenuri: încotro?
Prezentare si Dezbatere 18:30 – 20:00
Dj Darius
Concert 20:00 – 20:30
Kido de la Personal
Concert 20:30 – 21:30
Macanache
Concert 21:30 – 22:00

Comenteaza pe Facebook
aleonte yasmine

Adaugat in urma cu 440 zile, 14 Mar. 2016

Adaugat de cucubaubau13

Star_bg_grey Star_bg_grey Star_bg_grey Star_bg_grey Star-half_bg_grey
Evenimente Create: 2309

Alte Evenimente din Cluj-Napoca
depeche mode la cluj arena

Depeche Mode la Cluj Arena

Cluj, Cluj-Napoca. Joi 27 Iulie 2017
fiba eurobasket 2017 sala polivalenta cluj napoca

FIBA EUROBASKET 2017- Sala Polivalenta, Cluj-Napoca

Cluj, Cluj-Napoca. Joi 31 August 2017
untold 2017

Untold 2017

Cluj, Cluj-Napoca. 3 Aug 2017 - 6 Aug 2017
concert andrea bocelli la cluj in 2017

Concert Andrea Bocelli la Cluj in 2017

Cluj, Cluj-Napoca. Duminică 25 Iunie 2017
  • Ai ceva de zis?

    .