poze program sportiv competitional 18 25 martie 2010

Program Sportiv Competitional 18-25 martie 2010

Iasi , Iasi. Joi 18 Martie 2010 16:30

Categorii: Jocuri si Concursuri , Sport si Excursii

Sport de performanta, Cupa Liceelor, Sportul pentru toti

Programul acţiunilor sportive ce urmează să se desfăşoare în perioada 18 – 25 martie 2010 :




Sportul de performanţă



ACŢIUNEA - FOTBAL - Liga I

Data şi Locul - 18 martie 2010, ora 16:30 , Stadion „ Emil Alexandrescu”

PARTICIPANŢI- Poli Iaşi – FC Vaslui
.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - SPECIAL OLYMPICS - Sportul pt persoane cu dizabilităţi
Campionat Naţional – abilităţi individuale - fotbal, etapă regională

Data şi Locul - 19 martie 2010, ora 10:00 – 14:00, Palatul Copiilor

PARTICIPANŢI Categoria 11 – 21 ani, m + f,
Botoşani, Gura Humorului, Neamţ, Vaslui, Suceava, Iaşi

.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - RODIOAMATORISM - Campionat Naţional, etapă judeţ telegrafie viteză

Data şi Locul - 19-21 martie 2010, Palatul Copiilor

PARTICIPANŢI- Juniori mari

.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA-Volei - Divizia A, feminin

Data şi Locul - 20 martie 2010, ora 11:00, Sala Penicilina

PARTICIPANŢI- Penicilina Iaşi – CSM Sibiu

.......................................................................................................................................................



ACŢIUNEA -CANOTAJ - Campionat Naţional seniori
Individual şi echipe, ergometru

Data şi Locul - 20 martie 2010, ora 10:00, Baza nautică Dorobanţ

PARTICIPANŢI- Structuri sportive afiliate FR Canotaj


.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - BASCHET Divizia A, feminin

Data şi Locul - 20 martie 2010, ora 12:00, Şcoala „G. Călinescu”

PARTICIPANŢI- CS Politehnica Iaşi – Sportul Studenţesc Bucureşti

.......................................................................................................................................................


ACŢIUNEA - ŞAH - Campionat Naţional, etapă judeţ individual

Data şi Locul - 21-23 martie 2010, ora 16:00 , Clubul Sportiv Politehnica

PARTICIPANŢI- Juniori, m + f

.......................................................................................................................................................


ACŢIUNEA - BASCHET - Divizia A, feminin

Data şi Locul - 23 martie 2010, ora 14:00 , Şcoala „G. Călinescu”

PARTICIPANŢI - CS Politehnica Iaşi – CSU Alba Iulia

Sportul pentru toţi



ACŢIUNEA - Olimpiada Sportului Şcolar - Fotbal, gimnaziu, urban, etapă judeţeană

Data şi Locul - 20 martie 2010, ora 09:00 , Şc. Gen. „Ghe. Brătianu”

PARTICIPANŢI - Echipele calificate la etapa judeţeană
.......................................................................................................................................................


ACŢIUNEA - Olimpiada Sportului Şcolar - Fotbal, gimnaziu, rural, etapă judeţeană

Data şi Locul - 20 martie 2010, ora 09:00 , Teren Lic. „Mihai Eminescu”

PARTICIPANŢI - Echipele calificate la etapa judeţeană
.......................................................................................................................................................


ACŢIUNEA -Olimpiada Sportului Şcolar - Handbal, licee, urban, m + f, etapă judeţeană

Data şi Locul - 20 martie 2010, ora 09:00 – 20:00 , Sala LPS

PARTICIPANŢI - Echipele calificate la etapa judeţeană
......................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................






„CUPA LICEELOR”




ACŢIUNEA - FOTBAL

Data şi Locul - 19 martie 2010, ora 17:00 , Sala Polivalentă

PARTICIPANŢI- Gr. Şc. Tehnic CF Iaşi – Gr. Şc. Tehnic „Gh. Asachi” Iaşi
......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - CROS

Data şi Locul - 20 martie 2010, ora 09:00, Stadion „Emil Alexandrescu”

PARTICIPANŢI- Echipe ale liceelor din judeţul Iaşi


......................................................................................................................................................



ACŢIUNEA - FOTBAL- Liga a IV-a, etapa a XVII-a

Data şi Locul - 21 martie 2010

PARTICIPANŢI:
Gazde : Viitorul Tg Frumos – Oaspeți: Gloria Bălţaţi, ora 11:00, ( +juniori)

Gazde : Podgoria Cotnari – Oaspeți: Unirea Ruginoasa, ora 12:00

Gazde : Foresta Ciurea – Oaspeți: Romwatt Hărmăneşti, ora 12:00

Gazde : Mega Paşcani – Oaspeți: Viitorul Belceşti, ora 11:00, ( +juniori)

Gazde : Viitorul Lungani – Oaspeți: Olimpia Popricani, ora 12:00, ( +juniori)

Gazde : Stejarul Sineşti – Oaspeți: Unirea Mirceşti, ora 12:00

Gazde : Astra Răducăneni – Oaspeți: Rapid Dumeşti, ora 11:00 , ( +juniori)

Gazde : Helios Tomeşti – Oaspeți: Viitorul Hârlău, ora 11:00


*Sursa: inoras.ro

Comenteaza pe Facebook
Icon_eye Nr.vizualizari: 598
Cuvinte cheie: 2010 , Sport , Evenimente Iasi
sandu alexandra

Adaugat in urma cu 4701 zile, 18 Mar. 2010

Adaugat de andra

Star_bg_grey Star_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey
Evenimente Create: 3654

  • Ai ceva de zis?

    .