poze program sportiv competitional

Program sportiv competitional

Iasi , Iasi. Vineri 9 Aprilie 2010 14:00
Sala Pacurari

Categorii: Jocuri si Concursuri , Sport si Excursii

Perioada 16-25 aprilie.

In perioada 16 – 25 aprilie, la Iasi, are loc etapa zonala a Cupei Liceelor, editia 2009 – 2010, la urmatoarele discipline sportive: baschet fete, baschet baieti, handbal fete, tenis de masa fete, tenis de masa baieti. Competitiile se desfasoara intre echipele castigatoare ale etapelor judetene din Iasi, Bacau, Botosani, Neamt, Suceava si Vaslui, sistem turneu, fiecare cu fiecare.


Judetul Iasi este reprezentat de Liceul cu Program Sportiv la baschet fete si handbal fete, Colegiul National la baschet baieti, Colegiul Tehnic „Gh.Asachi” si Grup Scolar Vladeni la tenis de masa fete, Liceul cu Program Sportiv si Grup Scolar Constantin Brancusi la tenis de masa baieti.


Jumatate din competitiile etapei zonale se desfasoara la Iasi, celelalte discipline sportive fiind programate astfel: atletism fete si baieti la Vaslui, fotbal baieti la Botosani, fotbal fete la Bacau si handbal baieti la Campulung Moldovenesc.


Tot la Iasi, in perioada 13 – 16 mai 2010, va avea loc etapa finala din cadrul Cupei Liceelor la fotbal feminin, la care participa echipele castigatoare din cele opt zone ale tarii.


„Iasul gazduieşte jumatate din etapa zonala a Cupei Liceelor si etapa finala la fotbal feminin. Acest lucru dovedeste ca Iasul reprezinta un centru zonal important pe harta sportiva a Romaniei. De aceea, investitiile in sport (resurse umane si materiale) reprezinta o prioritate a Directiei pentru Sport a Judetului Iasi.”, a declarat Ciprian Paraschiv, director coordonator DSJ Iasi.




Programul acţiunilor sportive ce urmează să se desfăşoare în perioada 8 – 14 aprilie 2010 :




Sportul de performanţă





ACŢIUNEA - FOTBAL - Liga I

Data şi Locul - 8 aprilie 2010, ora 18:30, Stadion „Emil Alexandrescu”

PARTICIPANŢI Poli Iaşi – CFR Cluj

.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - Cupa „ Iepurasul de ciocolată” - Dans Sportiv

Data şi Locul - 9 aprilie 2010, ora 14:00, Sala Păcurari

PARTICIPANŢI Copii cu vârsta între 6 – 10 ani, f + m
.......................................................................................................................................................



ACŢIUNEA -RADIOAMATORISM - Campionat Naţional, etapă judeţ

Data şi Locul - 9-11 aprilie 2010, Palatul Copiilor

PARTICIPANŢI Veterani
.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - CUPA MOLDOVEI - Internaţional, telegrafie rapidă
Data şi Locul - 9-11 aprilie 2010, Palatul Copiilor

PARTICIPANŢI Structuri sportive
.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - CUPA PRIMĂVERII - Rugby, etapă locală

Data şi Locul - 9-11 aprilie 2010, Stadionul Tineretului

PARTICIPANŢI U17

.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - BASCHET - Divizia A, feminin

Data şi Locul - 13 aprilie 2010, ora 14:00, „Scoala G. Călinescu”

PARTICIPANŢI Politehnica Iaşi – Bega Timişoara


.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - BASCHET - Divizia B, masculin

Data şi Locul - 9 aprilie 2010, ora 12:00, Sala Polivalentă

PARTICIPANŢI Politehnica Iaşi – CSA Steaua Turabo II

.......................................................................................................................................................


ACŢIUNEA - JUDO - Memorialul „Gabriel Domnişoru”

Data şi Locul - 10 aprilie 2010, ora 10:00, Sala Polivalentă

PARTICIPANŢI U20
.......................................................................................................................................................



ACŢIUNEA - ATLETISM - Tetratlon Atletic etapă judeţ

Data şi Locul - 10-11 aprilie 2010, Stadion „Emil Alexandrescu”

PARTICIPANŢI Clasele V – VIII, f + m


.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - BOULDERING - - Balcaniada de escaladă de bloc

Data şi Locul - 10-11 aprilie 2010, ora 10:00, Sala de cățărat (Frigocarne)

PARTICIPANŢI Serbia, Bulgaria, Croaţia, Grecia, Slovenia, Turcia şi România

.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - BOULDERING - - Concurs naţional de escaladă de bloc

Data şi Locul - 10-11 aprilie 2010, ora 10:00, Sala de cățărat (Frigocarne)

PARTICIPANŢI Sportivi ai cluburilor afiliate la FR Alpinism şi Escaladă

.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - HANDBAL - Juniori I, feminin

Data şi Locul - 11 aprilie 2010, ora 11:00, Şcoala LPS

PARTICIPANŢI LPS Iaşi – LPS Roman
.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA -JUDO - Stagiu de pregătire

Data şi Locul - 11-12 aprilie 2010, Sala Polivalentă

PARTICIPANŢI U20

.......................................................................................................................................................


ACŢIUNEA - FOTBAL- Liga a IV-a, etapa a XX-a

Data şi Locul - 11 aprilie 2010

PARTICIPANŢI

Gazde : Viitorul Belceşti – Oaspeți: Olimpia Popricani, ora 11:00

Gazde : Viitorul Lungani – Oaspeți: Helios Tomeşti, ora 11:00, ( +juniori)

Gazde : Unirea Ruginoasa – Oaspeți: Stejarul Sineşti, ora 12:00

Gazde : Viitorul Hârlău – Oaspeți: Astra Răducăneni, ora 11:00

Gazde : Foresta Ciurea – Oaspeți: Mega Paşcani , ora 11:00

Gazde : Gloria Bălţaţi – Oaspeți: Podgoria Cotnari, ora 11:00

Gazde : Unirea Mirceşti – Oaspeți: Viitorul Tg Frumos, ora 11:00, ( +juniori)

Gazde : Rapid Dumeşti – Oaspeți: Romwatt Hărmăneşti, ora 12:00


*Sursa: inoras.ro

Comenteaza pe Facebook
Icon_eye Nr.vizualizari: 563
Cuvinte cheie: 2010 , concursuri , jocuri , Evenimente Iasi
sandu alexandra

Adaugat in urma cu 3702 zile, 08 Apr. 2010

Adaugat de andra

Star_bg_grey Star_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey
Evenimente Create: 3654

Alte Evenimente din Iasi
iasi seminar gratuit atrage abunden a in viata ta

Iasi. Seminar gratuit – Atrage Abundența în Viata Ta!

Iasi, Iasi. 27 Mai 2020 - 27 Mai 2020
  • Ai ceva de zis?

    .