Posts Tagged ‘program festival’

Program Oktoberfest Brasov – 2010

Programul festivalului Oktoberfest

Joi, 9 septembrie

17:00 – 17:30 Deschiderea oficiala Oktoberfest 2010 cu festivitatea de deschidere “a da cep butoiului de bere”

17:30-18:00 Fanfara germana

18:00-20:00 Wirbelvind (trupa germana specifica Oktoberfest)

18:00-19:00 concurs cu taurul Reinert (Inscrieri intre 17:30-18:00)

20:00-21:00 Spitalul 9 (trupa de muzic&entertainment)

21:00-21:05 Concursul Postei Romane – Ladita postala fermecata

21:05-23:00 Wirbelvind

Concursuri Ciucas:
18.00-19.00: Wurst gladiators
19.00-20.00: Tanzen

Vineri, 10 septembrie

11:00-13:00 Mic dejun bavarez

13:00-14:00 Fanfara germana

14:00-16:00 Pranz bavarez

17:00-18:00 Arzenal    (muzica rock)

18:00-19:00 concurs cu taurul Reinert (Inscrieri intre 17:30-18:00)

18:00-20:00 Wirbelvind    (trupa germana specifica Oktoberfest)

19:00-19:15 Preanuntare actiune de cariotate Reinert

20:00-20:30 Spitalul 9  (trupa de muzic&entertainment)

20:20-20:35 Reinert licitatie cel mai lung carnat – proiect de caritate Salvati Copiii

21:00-21:05 Concursul Postei Romane – Ladita postala fermecata

21:05-23:00 Wirbelvind

Concursuri Ciucas
16.00- 17.00: Pescuit
17.00-18.00: Covrigul urias
18.00-19.00: Wurst Gladiators
19.00-20.00: Butoiul la deal
20.00: 21.00: Trage funia
21.00-22.00: Tanzen

Sambata, 11 septembrie

11:00-13:00 Mic dejun bavarez

13:00-14:30 Fanfara tara barsei

14:30-15:00 Grupul de dans Oberwindschaner

15:00-16:00 Arzenal

16:30-19:00 Wirbelvind

18:00-19:00 concurs cu taurul Reinert (Inscrieri intre 17:30-18:00)

19:00-20:30 Miss Oktoberfest 2010

20:30-21:30 Spitalul 9

21:00-21:05 Concursul Postei Romane – Ladita postala fermecata

21:05-23:00 Wirbelvind

Concursuri Ciucas

13.00-14.00: Trage funia
14.00-15.30:  Pescuit
15.30-17.30: Wurst gladiators
17.00-18.00: Covrigul urias
18.00-19.00: Butoiul la deal
19.00-21.00: Tanzen

Duminica, 12 septembrie

11:00-13:00 Mic dejun bavarez

13:00-14:30 Fanfara tara barsei

14:30-15:00 Grupul de dans Oberwindschaner

15:00-16:00 concurs cu taurul Reinert (Inscrieri intre 14:30-15:00)

17:00-18:00 Reinert marea premiere (frigider, plasma, rucsac picnic)

18:00-20:00 Wirbelvind (trupa germana specifica Oktoberfest)

20:00-21:00 Spitalul 9 (trupa de muzic&entertainment)

21:00-21:05 Concursul Postei Romane – Ladita postala fermecata

21:05-23:00 Wirbelvind

Concursuri Ciucas
13.00-14.00: Trage funia
14.00-15.03:  Pescuit
15.30-16.30: Butoiul la deal
16.30-17.30: Covrigul urias
17.30-19.00: Wurst gladiators
19.00-21.00: Tanzen

sursa

Oktober fest 2010 brasov program bere ciucas