"LET’S DO IT ROMÂNIA" la Pitesti
Arges , Pitesti.
Sâmbătă 24 Septembrie 2011 09:00
Categorii: Alte Evenimente
CURĂŢENIE ÎN TOATĂ ŢARA ÎNTR-O SINGURĂ ZI
După succesul din anul 2010, LET’S DO IT ROMÂNIA, cel mai mare proiect de implicare socială din ţara noastră, al cărui obiectiv este colectarea deşeurilor din întreaga ţară, într-o singură zi, prin participarea autorităţilor, agenţilor economici, ONG-urilor şi cetăţenilor, se va desfăşura şi in anul 2011, în data de 24 septembrie.
Proiectul se desfăşoară sub patronajul Ministerului Mediului şi Pădurilor şi are drept scop să obţină o natură mai curată şi să schimbe atitudinea oamenilor faţă de mediul înconjurător.
Comenteaza pe Facebook
Cuvinte cheie:
Pitesti
- Comentarii dupa (0)
- Poze & Video(0)
- Comentarii inainte (0)
- Participanti (0)
-
Ai ceva de zis?.Da-ti cu parerea

