poze untold festival

UNTOLD Festival

Cluj , Cluj-Napoca. Joi 1 August 2019 14:00 - Duminică 4 August 2019
Cluj Arena

Categorii: Muzica si Concerte , Festivaluri

Cea de-a cincea ediție UNTOLD Festival va avea loc la Cluj-Napoca în primul weekend din luna august, mai exact între 1-4 august 2019. Surpriza ediției aniversare a festivalului este Robbie Williams, care va urca pe scena principală a festivalului.

Primii artiști anuntați în line-up-ul festivalului sunt: Martin Garrix, David Guetta, Dimitri Vegas&Like Mike, Armin van Buuren, Timmy Trumpet, Bastille, James Arthur, Oscar and The Wolf, Loco Dice, Solomun, Andy C, Borgore, Chase&Status, Boris Brejcha, Rusko, Tale of US și Sub Focus B2B Wilkinson, Pendulum DJ Set B2B Friction, Camo&Krooked Live.

Program pe zile UNTOLD 2019:

Joi, 1 august

Main Stage:
17:00 - Partidul Kiss FM
19:30 - Smiley
20:45 - Tove Lo
22:00 - James Arthur
23:15 - TUJAMO
01:00 - W&W
2:45 - Dimitri Vegas & Like Mike
4:00 - 3 Are Legend
4:30 - Steve Aoki

Galaxy:
21:00 - Floog
23:00 - OXIA
01:00 - Loco Dice
03:30 - Joseph Capriati
06:00 - Ana Tur

Alchemy:
17:00 - Zo
19:00 - K-LU
21:00 - Șatra B.E.N.Z
22:00 - Grasu XXL Live
23:00 - Roni Size
00:30 - Camo & Crooked Live
02:00 - Pendulum DJ Set B2B Friction

Daydreaming:
14:00 - IV-IN
15:30 - AKOS
17:00 - Davian
19:00 - Ocean VS Orienatlis
21:00 - Audiofly
00:00 - Monolink
01:30 - Lum
03:30 - Behrouz
05:30 - Viken Arman

Fortune:
21:00 - TINLICKER
22:30 - Ruben De Ronde
23:30 - ARTY PRES. ALPHA 9
00:30 - Cosmic Gate
01:45 - Christina Novelli Live
02:00 - Craig Connelly
03:00 - Marco V
04:00 - Johan Gielen
05:00 - Allen Watts & Alessandra Roncone

Forest:
17:30 - Satellites
19:00 - Zimbru
20:30 - Funkorporation
22:00 - Alborosie & Shengen Clan
00:00 - Morcheeba

Time:
14:00 - NINHO B2B James Aki
15:30 - DJ BEATREKER
16:00 - DJ L
17:00 - DIGITALOVE
18:30 - Moonsound
20:00 - Andre Rizo
21:30 - Paul Damixie
23:15: Kilngande
00:30 - Kristian Nairn
01:30 - NUSHA B2B T78
03:30 - Vali Bărbulescu
05:00 - Maestros Del Ritmo

Earth Spirit:
18:00 - Andy Benz
19:30 - Air Ceremony
20:30 - Radia
21:30 - Phillipe Dib's Desert Mind
23:00 - Ancestral Blow
00:00 - Indios Beta's The Flight Of Aguila And The Condor
02:00 - DJ Session


Vineri, 2 august

Main Stage:
17:00 - Basska
18:15 - Subcarpați & Grup Iza
19:30 - Stormzy
21:00 - Busta Rhymes
22:15 - Timmy Trumpet
00:00 - Armin Van Buuren

Galaxy:
21:00 - Andrew Meller
23:00 - Lehar
01:30 - Solomun
04:30 - Boris Brejcha
06:30 - Elax

Alchemy:
17:00 - DJ Snow & MC Agent
18:45 - Nane
20:00 - Showcase Culese din Cartier
23:30 - Nero DJ Set
01:00 - Borgore
02:30 - Chase & Status DJ Set

Daydreaming:
14:00 - ESAUNUE
16:00 - Darai Lama
18:45 - Kerala Dust
20:30 - BLOND:ISH B2B YOKOO
23:00 - Acid Pauli
02:00 - Damian Lazarus
04:00 - Lovestuckk
06:30 - TIMUJIN

Fortune:
21:00 - Jody Wisternoff
22:30 - CID INC
00:00 - Grum
01:30 - Dave Seaman
03:00 - Sebastien Leger
04:30 - Undercatt

Forest:
17:30 - Heion Live Set
19:30 - Karpov Not Kasparov
21:00 - Komraus
22:30 - The Motans
23:45 - Akua Naru

Time:
14:00 - DJ Dark B2B Mentol
15:30 - Volt
16:30 - Matt
17:30 - Marc Rayen
18:30 - Boehm
20:00 - Jack Perry
21:30 - Tom Novy
23:00 - Swanky Tunes
00:30 - Skiy
02:00 - Scarlett Etienne
03:30 - Goncalo
05:00 - No Parachute
06:30 - Jayraa

Earth Spirit:
18:00 - Andy Benz
19:30 - Water Strings
20:30 - River Flow
21:30 - Indios Beta's The Sea of Emotions
23:30 - Radia
00:30 - Phillipe Dib's Sailors
02:00 - DJ Session


Sâmbătă, 3 august

Main Stage
17:00 – Pascal Junior
18:00 – Manual Riva
19:00 – The Avener
21:00 – Oscar and The Wolf
22:30 – Bastille
23:45 – Danny Avila X Flying Steps
01:10 – Don Diablo
02:45 – Fedde Le Grand

Galaxy
21:00 – Artbat
00:30 – Paul Kalkbrenner live
02:30 – Tale of Us
05:30 – Mathame

Alchemy
17:00 – DWLS
18:30 – DJ Wicked
19:30 – Shahmen
20:45 – Spike
22:00 – Deliric X Silent Strike with Muse Orchestra
23:00 – Congo Natty DJ Set
00:30 – Rusko
02:00 – Sub Focus B2B Wilkinson

Daydreaming
14:00 – Vasiu
16:00 – DJ Kool
18:30 – Black Motion Live
20:30 – Lee Burridge
23:30 – Bedouin
02:30 – Guy Gerber
05:30 – Marwan

Fortune
21:00 – Miss Monique
22:30 – Ilan Bluestone
23:30 – David Gravell
00:30 – ATB
01:45 – Andrew Rayel
03:00 – Richard Durand
04:00 – Ram & Darren Porter
05:00 – Suncatcher & Exolight

Forest
18:00 – Nopame
19:30 – Soundopamine
21:00 – Mihail
22:30 – Alexandrina
00:00 – Sevdaliza

Time
14:00 – Victhor
16:00 – Mano
18:00 – Dobrikan & AFGO
20:00 – The Model
21:30 – Facundo Mohrr
23:00 – Adrian Eftimie & Optick
01:00 – Markus Homm B2B Mihai Popoviciu
03:00 – Sandrino
05:00 – Sllash & Doppe
06:30 – Rosario Internullo

Earth Spirit
18:00 – Andy Benz
19:00 – Fire Polyrhythm
20:00 – O Solar Storm
21:00 – Philippe Dib’s Wild Power
23:00 – Radia
00:00 – Indios Beta’s Volcano
02:00 – DJ Session


Duminică, 4 august

Main Stage
18:00 – Kungs
19:45 – Tinnie Tempah
21:30 – Robbie Williams
23:00 – Nicky Romero
00:30 – David Guetta
02:15 – Martin Garrix
04:00 – Ummet Ozcan

Galaxy
21:00 – Mahony
00:30 – Seth Troxler
03:30 – Jamie Jones B2B Martinez Brothers

Alchemy
17:00 – Jaheyo
18:30 – DJ Undoo & DJ Faibo X
20:00 – El Nino
21:00 – Macanache
22:00 – Paraziții
23:00 – A. Skillz B2B Krafty Kuts
01:30 – Dub FX
03:00 – Andy C & Tonn Piper

Daydreaming
14:00 – Vlademir
16:00 – Bross
18:30 – Sabo & Goldcap
21:30 – Black Coffee
23:30 – Vander
01:30 – Lazare Hoche
03:30 – Matthew Dekay
05:30 – Gorje Hewek & Izhevski

Fortune
19:00 – Bogdan Vix & Claudiu Adam & Airborn
20:30 – The Thrillseekers pres. Hydra
21:30 – Markus Schulz & Adina Butar live
23:30 – Futurecode (Omnia & Ben Gold)
00:30 – Emma Hewitt live
01:00 – John O’Callaghan
02:00 – Giuseppe Ottaviani live 2.0
03:00 – John Askew
04:00 – Sean Tyas & Alex di Stefano
05:00 – Nikolauss & Starpicker

Forest
17:30 – Danaga
20:30 – Chancha Via Circuito
21:30 – Inner Circle
23:00 – Irie Maffia
00:30 – Tanya Stephens & Royal Roots

Time
14:00 – Drix
15:30 – Vladimir B2B Adrian Saguna
17:00 – Albwho B2b Andrew Dum
18:30 – Farius
20:00 – Zwette
21:30 – Arias
23:00 – Nora En Pure
00:30 – Anotr B2B Toman
02:00 – Jay Medvedeva
03:30 – Steff Da Campo
05:00 – Two Pauz
06:30 – Stefan Biniak

Earth Spirit
18:00 – Vazduh & 809DAO live set
20:00 – Ceremony
21:00 – Sacred Plant
22:00 – Cosmos
23:00 – Earth Spirit Philippe Dib & Raida
12:00 – Universe
00:01 – Root’s Celebration
02:00 – DJ Session

Bilete și abonamente la UNTOLD Festival 2019
Până în prezent s-au vândut peste 67.000 de abonamente la ediția aniversară a festivalului UNTOLD.

GENERAL ACCESS - 4 DAY PASS - Phase V - 892,32 lei
VIP - 4 DAY PASS (18+) - Phase V - 1789,92 lei
ONE DAY TICKET DAY 1 - Phase I - 300,96 lei
ONE DAY TICKET DAY 2 - Phase I - 385,43 lei
ONE DAY TICKET DAY 3 - Phase I - 385,43 lei
ONE DAY TICKET DAY 4 - Phase I - 385,43 lei
ONE DAY TICKET VIP DAY 1 - Phase I - 892,32 lei
ONE DAY TICKET VIP DAY 2 - Phase I - 892,32 lei
ONE DAY TICKET VIP DAY 3 - Phase I - 892,32 lei
ONE DAY TICKET VIP DAY 4 - Phase I - 892,32 lei

Mai multe detalii: https://www.infomusic.ro/agenda/untold-festival-2019/

Comenteaza pe Facebook
Icon_eye Nr.vizualizari: 189
Cuvinte cheie: Cluj-Napoca
corina hebristean

Adaugat in urma cu 43 zile, 14 Iul. 2019

Adaugat de corina.heb

Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey
Evenimente Create: 517

Alte Evenimente din Cluj-Napoca
enrique iglesias

Enrique Iglesias

Cluj, Cluj-Napoca. Marţi 29 Octombrie 2019
deep purple

Deep Purple

Cluj, Cluj-Napoca. Marţi 10 Decembrie 2019
diamond thug

Diamond Thug

Cluj, Cluj-Napoca. Miercuri 23 Octombrie 2019
central park wine festival

Central Park Wine Festival

Cluj, Cluj-Napoca. 29 Aug 2019 - 1 Sep 2019
  • Ai ceva de zis?

    .