poze zilele orasului sfantu gheorghe 2010

Zilele orasului Sfantu Gheorghe 2010

Covasna , Sfantu Gheorghe. Vineri 23 Aprilie 2010
Piaţa Sfântu Gheorghe

Categorii: Alte Evenimente

Programul Scenei B in data de 23, 24, 25 aprilie 2010.

23 Aprilie, vineri:

13:00 Program pentru copii: Ida Aerobic
14:00 Dansuri populare: truplele de dans popular ale şcolilor „Ady Endre”, „Nicolae Colan” şi
„Gödri Ferenc”
15:00 Ansamblul de dans popular al Liceului Teoretic „Székely Mikó”
16:00 Fii tu cavalerul din Sfântu Gheorghe: Finala – concurs tradiţional cavaleresc organizat de Asociaţia Tinerilor Maghiari şi Consiliul Elevilor din Liceul Teoretic „Székely Mikó”, cântă formaţia de muzică veche „Erdélyi Dudások” (Hunedoara)
17:00 Concert etno: Fabatka
18:00 Concert rock: Worldchanger – Palatul Copiilor
19:00 Concert gothic rock: Crossholder (HU)
20:10 Concert heavy metal: KaFeBar (HU)
21:30 Concert heavy metal: Iron Maidnem (HU)
23:30 Petrecere de stradă–cântă formaţia Metropolis

24 Aprilie, sâmbătă:

10:00 „În Cine nu te înşeli niciodată” – spectacolul grupei de copii a Asociaţiei Catolice de Tineret „Micii Apostoli”
10:30 Dans modern: Trupele „Împreună”, Street Balet Gold Eye, Game Over, The Pink Panthers
11:00 Dansuri populare şi dans modern: Palatul Copiilor
12:00 Dans modern: Trupa de DansSyncron, Casa de Cultură Baraolt
12:30 Dansuri standard: Clubul de Dans Luna Albastră
13:00 Trupa amatore de flamenco
13:30 Cântece populare din Făget – Antal Tibor şi Tímár Viktor
15:30 Shoto-time Karate Show
16:00 Ora de râs: Kusztos András
16:15 Ora de râs: Cabaretul HAHOTA
17:00 Muzică de petrecere: 3+2(Voivodina)
19:00 World music: Jedam
20:15 Concert alternativ: formaţia sZempöl
22:00 Concert alternativ: Magashegyi Underground şi Bocskor Bíborka (HU)
24:00 Petrecere de stradă: Fiesta, latino party – Ritmo del Flamenco, Lucas Molina, Gilberto

25 Aprilie, duminică:

10:30 Program folcloric: Ciobănaşul (Casa de Cultură Întorsura Buzăului)
11:00 Dansuri populare: Ansamblul„Crescendo” şi formaţia „Grup 89” (Întorsura Buzăului)
12:00 Recital folcloric: Trupade Dansuri Populare Mărţişor (Cluj Napoca)
13:00 Dansuri populare: Ansamblul Tradiţional Popular „Őrkő”
14:00 Recital folcloric: Ansamblul de dans popular „Fenyőcske” al Casei de Cultură „Kónya Ádám”
15:00 „Mesehetes” – muzică din desene animate pentru mici şi mari
16:00 Ora de râs
16:45 Lansarea albumului „Fények és árnyak” de Tókos Melinda
17:30 Váradi Roma Café (HU)
19:00 Gala Talent-show
20:30 Extragere tombolă

Comenteaza pe Facebook
Icon_eye Nr.vizualizari: 758
marcel s

Adaugat in urma cu 5189 zile, 12 Apr. 2010

Adaugat de marci

Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey
Evenimente Create: 2957

  • Ai ceva de zis?

    .