poze festivalul international de teatru studentesc la iasi

Festivalul international de teatru studentesc la Iasi

Iasi , Iasi. Marţi 6 Decembrie 2011 - Sâmbătă 10 Decembrie 2011

Categorii: Spectacole si Filme

Festivalul International de Teatru „Zilele Teatrului Ludic”

In perioada 6 – 10 decembrie, Teatrul Studentesc Ludic din Iasi organizeaza un festival international.


PROGRAMUL FESTIVALULUI:

Marti 6 decembrie

Ora 16.30 - ”NEXT“
Adaptare dupa Terrence McNally
Casa de Cultura ”Mihai Ursachi“
TEATRUL PARC – COPOU Iasi
Regia: Aurel Luca
Distributia: Flavia Cirlan, Radu Mihoc
Muzica: Anca Stanescu

Ora 17.30 - ”ESCROCI IN AER LIBER”
Adaptare dupa Ion Baiesu
Sala Camin 5 - Tudor Vladimirescu
TEATRU ‘NTRE CAMINE – Universitatea Tehnica Iasi
Regia: Aurel Luca
Distributia: Ancuta Sandu, Adrian Simion (Trafa), Ilie Mindrila
Muzica: Vlad Boariu

Ora 17.30 - ”LE BAL DES VOLEURS”
Adaptare dupa Jean Anouilh
Sala Gaudeamus – Casa de Cultura a Studentilor
TRUPA FAROUCHES - Colegiul National ”Garabet Ibraileanu” Iasi
Regia: Raluca Chiru
Coregrafia: Daniela Broasca

Ora 19.00 - ”MICUL PRINT“
Adaptare dupa A. de Saint Exupery
Sala Gaudeamus – Casa de Cultura a Studentilor
“SO TRUPA”
Spectacol de miscare
Regia: Ana Hegyi
Distributia: Vadimir Calin, Radu Chiriac, Andreea Galateanu, Ichim Bianca, Maria Varlan, Cosmin Moisii, Alexandra Bujoreanu.

Ora 20.30 - ”CONU LEONIDA FATA CU REACTIUNEA”
Adaptare de Aurel Luca dupa I. L. Caragiale
Sala Camin 5 - Tudor Vladimirescu
TEATRU ‘NTRE CAMINE – Universitatea Tehnica Iasi
Regia: Aurel Luca
Distributia: Florin Ciocanaru, Adrian Simion (Trafa), Ancuta Sandu, Ilie Mindru.

Ora 20.30 - “POVESTI DE FAMILIE”
Adaptare dupa Biljana Srbljanovic
Sala Gaudeamus – Casa de Cultura a Studentilor
TEATRUL STUDENTESC “LUDIC”
Regia: Aurel Luca
Miscare scenica: Vera Pantea
Distributia: Ionut Nacu, Vera Pantea, Radu Mihoc, Anca Stanescu, Catrinel Constantinescu
Muzica, lumini: Flavia Cirlan, Silviu Curut

Miercuri 7 decembrie

Ora 17.00 - ”URSUL“
Adaptare dupa A. P. Cehov
Casa de Cultura ”Mihai Ursachi“
TEATRUL PARC – COPOU Iasi
Regia: Aurel Luca
Distributia: Ana Sescu, Radu Mihoc, Cristi Popovici
Muzica, lumini: Anca Stanescu

Ora 18.30 - ”POEM IRLANDEZ PENTRU VIOARA SI SUFLET”
Adaptare dupa John Kendric
Sala Gaudeamus – Casa de Cultura a Studentilor
TEATRUL STUDENTESC “LUDIC”
Regia: Aurel Luca
Miscare scenica: Vera Pantea
Distributia: Vera Pantea, Silviu Curut
Muzica, lumini: Ionut Nacu

Organizator Fundatia Bethany
O campanie despre oameni mici, pentru oameni mari
Strangere de fonduri: Coloreaza un destin

Ora 20.00 - ”BAULA“
Sala Gaudeamus – Casa de Cultura a Studentilor
Compania TEATRE DE CONTACTE – Girona, Spania
Regia: Elisabeth Cauchetiez

Joi 8 decembrie

Ora 11:00 - 13:00 - ATELIER DE TEATRU – COMEDIA dell’ ARTE THEATRE WORKSHOPS
Sala Azur – Casa de Cultura a Studentilor
Regizor si director teatru: Eugene Nacht – Israel

Ora 17.00 - ”SMOKING APOCRYPHA“
Dramatizare dupa “Cartea Apocrifelor” de Karel Capek
Casa de Cultura ”Mihai Ursachi“
TRUPA “SKEPSIS” Alba Iulia
Director: Viorel Mihai Cioflica

Ora 19.00 - “CONU LEONIDA FATA CU REACTIUNEA”
Adaptare de Aurel Luca dupa I. L. Caragiale
Sala Gaudeamus – Casa de Cultura a Studentilor
TEATRU ‘NTRE CAMINE – Universitatea Tehnica Iasi
Regia: Aurel Luca
Distributia: Florin Ciocanaru, Adrian Simion (Trafa), Ancuta Sandu, Ilie Mindru
Muzica, lumini: Anca Stanescu, Ionut Nacu

Ora 20.30 - “DESPRE SEXUL FEMEII – CAMP DE LUPTA IN RAZBOIUL DIN BOSNIA“
Adaptare dupa Matei Visniec
Sala Gaudeamus – Casa de Cultura a Studentilor
TEATRUL STUDENTESC “LUDIC”
Regia: Aurel Luca
Miscare scenica: Vera Pantea
Distributia: Vera Pantea, Ana Maria Sescu
Muzica, lumini: Ionut Nacu

Vineri 9 decembrie

Ora 11:00 - 13:00 - ATELIER DE TEATRU COMEDIA dell’ ARTE THEATRE WORKSHOPS
Sala Azur – Casa de Cultura a Studentilor
Regizor si director teatru: Eugene Nacht – Israel

Ora 16.30 - ”ULTIMUL GODOT“
Casa de Cultura ”Mihai Ursachi“
TEATRUL PARC – COPOU Iasi
Regia: Aurel Luca
Distributia: Cristi Popovici, Vlad Roland Minia
Muzica, lumini: Nicoleta Petrisor, Radu Mihoc

Ora 17.30 - “22 (Douazecisidoi)”
De Salahhe
Sala Azur – Casa de Cultura a Studentilor
TEATRUL STUDENTESC ”THESPIS” - CCS Timisoara
Regia, coregrafia, muzica: Salahhe
Coordonator: Adrian Korek

Ora 18.30 - ”NORWAY.TODAY”
De Igor Bauersima
Sala Azur – Casa de Cultura a Studentilor
TRUPA GAUDEAMUS – CCS Cluj-Napoca
Regia: Sorin Misiriantu
Coordonator: Victor Bercea

Ora 19.30 - ” SULAMITA”
Adaptare dupa Alina Nelega/ Ion Minulescu
Sala Gaudeamus – Casa de Cultura a Studentilor
TEATRUL STUDENTESC ”DE CE FICATUL?” Casa de Cultura Galati
Regia: Eduard Popov
Coregrafia: Iulian Munteanu/ Beatrice Rubica
Muzica: Claudiu Furnica

Ora 20.30 - “POEM IRLANDEZ PENTRU VIOARA SI SUFLET”
Adaptare dupa John Kendrick
Sala Gaudeamus – Casa de Cultura a Studentilor
TEATRUL STUDENTESC “LUDIC”
Regia: Aurel Luca
Miscare scenica: Vera Pantea
Distributia: Vera Pantea, Silviu Curut
Muzica, lumini: Ionut Nacu

Sambata 10 decembrie

Ora 16.00 - ”TABLOUL“
De Eugen Ionescu
Casa de Cultura ”Mihai Ursachi“
TEATRUL STUDENTESC THEATRON – CCS Craiova
Director: Stefan Florescu

Ora 17.00 - “ASTEPTAND”
Sala Studio Ludic - Casa de Cultura a Studentilor
COMPANIA ”STUDIO 24” – CCS Bucuresti
Spectacol paraverbal
Regia: Mihai Serghei Todor

Ora 18:00 - ”FACTORUL UMAN”
De: Theirry Janssen
Sala Azur – Casa de Cultura a Studentilor
TEATRUL STUDENTESC ”THESPIS” – CCS Timisoara
Coordonator: Adi Korek

Ora 19.00 - ”PANTALONE INDRAGOSTIT”
Sala Azur – Casa de Cultura a Studentilor
COMPANIA ”STUDIO 24” – CCS Bucuresti
Comedia dell’ Arte
Regia: Mihai Serghei Todor

Ora 20.00 - “ULTIMA IMBUCATURA DIN… DRAGOSTE”
Sala Gaudeamus – Casa de Cultura a Studentilor
TEATRUL ”MICROBIS” – CCS Sibiu
Teatru-dans
Coordonator regie, coregrafie: Hugo Wolff


Spectacole cafe - teatru:

Intre 7 si 9 decembrie de la ora 22.00 vor avea loc spectacole “stil teatru in cluburi si spatii neconventionale”.

Miercuri 7 decembre - Clubul Presei
“KEBAB” de Gianiana Carbunariu
ACADEMIA DE MUZICA, TEATRU SI ARTE PLASTICE, Chisinau, Republica Moldova

Joi 8 decembrie - Teatrul Club
“STOP THE TEMPO“ de Gianina Carbunariu
TEATRUL STUDENTESC ”LUDIC”
Regia: Aurel Luca
Distributia: Diana Finkelstain, Nicoleta Petrisor, RADU Mihoc
Muzica: Flavia Cirlan, Silviu Curut

Vineri 9 decembrie - Teatrul Club
”FUCK YOU, EU.RO.PA!”, adaptare dupa: Nicoleta Esinencu
TEATRUL STUDENTESC “LUDIC”
Regia: Aurel Luca
Distributia: Adriana Danila, Flavia Cirlan, Anca Stanescu
Muzica: Silviu Curut

Comenteaza pe Facebook
Icon_eye Nr.vizualizari: 892
Cuvinte cheie: Iasi
alexandru marius

Adaugat in urma cu 2817 zile, 05 Dec. 2011

Adaugat de Alexander_M

Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey
Evenimente Create: 1554

Alte Evenimente din Iasi
street food festival ia i

Street FOOD Festival Iași

Iasi, Iasi. 12 Sep 2019 - 15 Sep 2019
alifantis fragileband turneul memorabilia

Alifantis & FragileBand - Turneul Memorabilia

Iasi, Iasi. Joi 24 Octombrie 2019
coach pentru campioni program de formare in coaching

Coach pentru campioni - program de formare in coaching

Iasi, Iasi. Vineri 6 Septembrie 2019
andries iese la pensie

Andries – Iese la pensie

Iasi, Iasi. Duminică 6 Octombrie 2019
  • Ai ceva de zis?

    .