poze program sportiv competitional 15 25 aprilie 2010

Program sportiv competitional 15 - 25 aprilie 2010

Iasi , Iasi. Vineri 16 Aprilie 2010 12:00
Iasi

Categorii: Sport si Excursii

In perioada 15 – 25 aprilie, la Iasi, are loc etapa zonala a Cupei Liceelor, editia 2009 – 2010

In perioada 15 – 25 aprilie, la Iasi, are loc etapa zonala a Cupei Liceelor, editia 2009 – 2010, la urmatoarele discipline sportive: baschet fete, baschet baieti, handbal fete, tenis de masa fete, tenis de masa baieti. Competitiile se desfasoara intre echipele castigatoare ale etapelor judetene din Iasi, Bacau, Botosani, Neamt, Suceava si Vaslui, sistem turneu, fiecare cu fiecare.


Judetul Iasi este reprezentat de Liceul cu Program Sportiv la baschet fete si handbal fete, Colegiul National la baschet baieti, Colegiul Tehnic „Gh.Asachi” si Grup Scolar Vladeni la tenis de masa fete, Liceul cu Program Sportiv si Grup Scolar Constantin Brancusi la tenis de masa baieti.


Jumatate din competitiile etapei zonale se desfasoara la Iasi, celelalte discipline sportive fiind programate astfel: atletism fete si baieti la Vaslui, fotbal baieti la Botosani, fotbal fete la Bacau si handbal baieti la Campulung Moldovenesc.


Tot la Iasi, in perioada 13 – 16 mai 2010, va avea loc etapa finala din cadrul Cupei Liceelor la fotbal feminin, la care participa echipele castigatoare din cele opt zone ale tarii.


„Iasul gazduieşte jumatate din etapa zonala a Cupei Liceelor si etapa finala la fotbal feminin. Acest lucru dovedeste ca Iasul reprezinta un centru zonal important pe harta sportiva a Romaniei. De aceea, investitiile in sport (resurse umane si materiale) reprezinta o prioritate a Directiei pentru Sport a Judetului Iasi.”, a declarat Ciprian Paraschiv, director coordonator DSJ Iasi.





Programul acţiunilor sportive ce urmează să se desfăşoare în perioada 15 – 21 aprilie 2010 :




Sportul de performanţă





ACŢIUNEA - AIKIDO - Stagiu naţional de pregătire tehnică

Data şi Locul - 16 aprilie 2010, orele 18:00 – 20:00, Sala judo Polivalentă

Data şi Locul - 17 aprilie 2010, orele 10:00 – 12:00 si 18-20, Sala judo Polivalentă

Data şi Locul - 18 aprilie 2010, orele 11:00 – 14:00, Sala judo Polivalentă

PARTICIPANŢI Structuri sportive din toată ţara

.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - Box - Campionat Naţional Etapă judeţ

Data şi Locul - 16 – 17 aprilie 2010, ora 16:00, Sala CSM

PARTICIPANŢI Tineret, masculin
.......................................................................................................................................................



ACŢIUNEA - GIMNASTICĂ RITMICĂ - Campionat Naţional etapă judeţ

Data şi Locul - 16 – 17 aprilie 2010, ora 10:00, Sala „Anghel Saligny”

PARTICIPANŢI Categoria 6 – 8 ani
.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - FOTBAL - Liga I

Data şi Locul - 18 aprilie 2010, ora 16:00, Stadionul „Emil Alexandrescu”

PARTICIPANŢIPoli Iași - Oţelul Galaţi
.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - Olimpiada Sportului Şcolar - dbal, licee, urban, m, etapă zonă

Data şi Locul - 17 aprilie 2010, ora 09:00, Sala LPS

PARTICIPANŢI Echipele calificate la etapa de zonă din judeţele Iaşi, Bacău, Botoşani, Neamţ, Suceava, Vaslui

.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - ORIENTARE - Campionat Naţional şi
Concurs Naţional de semimaraton

Data şi Locul - 18 aprilie 2010, ora 10:00, Popas Poieni

PARTICIPANŢI Sportivi din CS afiliate la FR Orientare


.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - ŞAH - Campionat Naţional etapă judeţ

Data şi Locul - 18 - 20 aprilie 2010, ora 10:00, CS Politehnica

PARTICIPANŢI Seniori, m + f


.......................................................................................................................................................

ACŢIUNEA - BASCHET - Divizia A, feminin

Data şi Locul - 21 aprilie 2010, ora 14:00, Şcoala gen. 39„G. Călinescu”

PARTICIPANŢI Politehnica Iaşi – Olimpia Bucureşti
.......................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................







Cupa Liceelor



ACŢIUNEA - TENIS DE MASĂ
Data şi Locul - 17 aprilie 2010, ora 09:00, Sala CSM Iasi

PARTICIPANŢI Licee din judeţele Iaşi, Bacău, Botoşani, Neamţ, Suceava, Vaslui
.......................................................................................................................................................



ACŢIUNEA - FOTBAL- Liga a IV-a, etapa a XXI-a

Data şi Locul - 18 aprilie 2010

PARTICIPANŢI

Gazde : Unirea Mirceşti – Oaspeți: Helios Tomeşti, ora 11:00

Gazde : Stejarul Sineşti – Oaspeți: Rapid Dumeşti, ora 11:00, ( +juniori)

Gazde : Viitorul Lungani – Oaspeți: Romwatt Hărmăneşti, ora 12:00

Gazde : Foresta Ciurea – Oaspeți: Viitorul Belceşti, ora 11:00

Gazde : Astra Răducăneni – Oaspeți: Unirea Ruginoasa , ora 12:00

Gazde : Olimpia Popricani – Oaspeți: Viitorul Hârlău, ora 11:00

Gazde : Viitorul Tg Frumos – Oaspeți: Podgoria Cotnari, ora 11:00

Gazde : Mega Paşcani – Oaspeți: Gloria Bălţaţi, ora 11:00, ( +juniori)
......................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................







REZULTATE FOTBAL




LIGA a IV-a - retur

etapa a XX-a ( 11 aprilie 2010)


Olimpia Popricani - Viitorul Belceşti..........3 – 0

Helios Tomeşti - Viitorul Lungani..........3 – 1

Stejarul Sineşti - Unirea Ruginoasa..........4 – 0

Astra Răducăneni - Viitorul Hârlău..........0 – 3

Mega Paşcani - Foresta Ciurea..........2 – 1

Podgoria Cotnari - Gloria Bălţaţi..........0 – 6

Viitorul Tg Frumos - Unirea Mirceşti..........3 – 0

Romwatt Hărmăneşti - Rapid Dumeşti..........1 – 5
..............................................................................................................................................



LIGA a V-a – retur, seria I

etapa a XVII-a ( 11 aprilie 2010)

Magna Holboca - Speranţa Comarna..........3 - 0

Viitorul Mironeasa - Viitorul Ciorteşti..........0 - 4

Ştiinţa Miroslava - Podgoria Cozmeşti..........9 - 0

Unirea Scânteia - Prutul Prisăcani..........0 - 0

Unirea Ţibana - Avântul Golăeşti..........3 - 0

Fortza Costuleni - Voinţa Bosia..........6 - 1

Stejarul Dobrovăţ - Fulgerul Ţibăneşti..........5 – 1
..............................................................................................................................................



LIGA a V-a – retur, seria II

etapa a XVII-a ( 11 aprilie 2010)


Speranţa Coarnele Caprei - Navobi Iaşi..........0 – 3

Olimpia Oţeleni - Com. Val. V. Lupului..........0 - 5

Constr. Press Gropniţa - Voinţa Voineşti..........1 - 3

Viitorul I. Neculce - Voinţa Bivolari..........2 - 1

Metalul Vlădeni - CFR Pascani..........3 - 0

AS Aroneanu - Gloria Romaneşti..........2 - 2

Spicul Şipote - Gloria Balş..........3 – 0
..............................................................................................................................................



LIGA a V-a – retur, seria III

etapa a XX-a (11 aprilie 2010)


Voinţa Moţca - Spicul Heleşteni..........6 – 0

Gloria Costeşti - Viitorul Muncel..........0 - 3

Moldova Cristeşti - Unirea Al. I. Cuza..........1 – 0

FC Lunca Paşcani - Siretul Lespezi.......... ---

N. G. Topile - Recolta Conteşti.......... ---

Avântul Sireţel - Siretul Hălăuceşti.......... ---

Viitorul Ciohorăni - Tin. Sport Paşcani..........0 - 3

Unirea Valea Seacă - Biruinţa Mirosloveşti..........0 - 3

*Sursa: inoras.ro

Comenteaza pe Facebook
Icon_eye Nr.vizualizari: 717
Cuvinte cheie: competitie , sportivi , 2010 , Evenimente Iasi
sandu alexandra

Adaugat in urma cu 4671 zile, 16 Apr. 2010

Adaugat de andra

Star_bg_grey Star_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey
Evenimente Create: 3654

  • Ai ceva de zis?

    .