Festival de Tango Argentinian la Timisoara
Timis , Timisoara.
Sâmbătă 31 Mai 2014 - Duminică 1 Iunie 2014
Categorii: Festivaluri
Sala Vieneza va gazdui, incepand de sambata 31 mai si pana duminica, 1 iunie, Festivalul de tango argentinian.
Spectacolul organizat de Scoala Tango Embrace din cadrul Asociatiei Art Embrace este posibil prin participarea a peste 150 de dansatori din tara, Italia, Slovacia, Serbia, Ungaria, Rusia si Argentina.
Iubitorii acestui dans plin de pasiune vor avea parte de seminarii ale maestrilor in domeniu, dar si de spectacole sustinte de dansatori de renume. Nu vor lipsi de la eveniment Max Van der Voorde si Solange Acosta, campioni mondiali ai categoriei Tango Escenario in 2011, dar si dj-i din diverse state europene.
Mai multe detalii: http://www.timisoaraazi.ro/
- Comentarii dupa (0)
- Poze & Video(0)
- Comentarii inainte (0)
- Participanti (0)
-
Ai ceva de zis?.Da-ti cu parerea

