CONCERT SIMFONIC - Timisoara
Timis , Timisoara.
Sâmbătă 13 Februarie 2010 19:00
Sala Capitol
Categorii: Muzica si Concerte
CONCERT SIMFONIC - Timisoara
Dirijor:
RADU POPA
Solistă:
ALEXANDRA GUŢU
Program:
G. Rossini: Uvertura la opera "Bărbierul din Sevilla"
A. Vivaldi: Concertul în si minor pentru violoncel şi orchestră
P. I. Ceaikovski: Andante cantabile
W. A. Mozart: Simfonia nr. 41 în do major, KV 551, "Jupiter"
Mai multe detalii: http://www.filarmonicabanatul.ro/
Comenteaza pe Facebook
- Comentarii dupa (0)
- Poze & Video(0)
- Comentarii inainte (0)
- Participanti (0)
-
Ai ceva de zis?.Da-ti cu parerea

