poze concert simfonic timisoara

CONCERT SIMFONIC - Timisoara

Timis , Timisoara. Sâmbătă 13 Februarie 2010 19:00
Sala Capitol

Categorii: Muzica si Concerte

CONCERT SIMFONIC - Timisoara

Dirijor:
RADU POPA

Solistă:
ALEXANDRA GUŢU

Program:
G. Rossini: Uvertura la opera "Bărbierul din Sevilla"
A. Vivaldi: Concertul în si minor pentru violoncel şi orchestră
P. I. Ceaikovski: Andante cantabile
W. A. Mozart: Simfonia nr. 41 în do major, KV 551, "Jupiter"

Mai multe detalii: http://www.filarmonicabanatul.ro/

Comenteaza pe Facebook
Icon_eye Nr.vizualizari: 531
gabriel lup

Adaugat in urma cu 5990 zile, 30 Ian. 2010

Adaugat de darude1979

Star_bg_grey Star_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey
Evenimente Create: 3547

  • Ai ceva de zis?

    .