CONCERT SIMFONIC
Timis , Timisoara.
Vineri 17 Iunie 2011 19:00
Sala Capitol Str. C.D. Loga, Nr. 2
Categorii: Muzica si Concerte
concert simfonic la Filarmonica Banatul
Dirijor:
NICOLAE MOLDOVEANU (Elveţia)
Solişti:
NAOKO ANZAI (Japonia) – pian
CONSTANTIN NEGOIŢĂ (Elveţia) - violoncel
Program:
S. Rahmaninov: Concertul nr. 4 pentru pian şi orchestră în sol minor op. 40
R. Strauss: Poemul simfonic Don Quijotte op. 35
unie la Filarmonica Banatul.
Mai multe detalii: http://filarmonicabanatul.ro/
Comenteaza pe Facebook
Cuvinte cheie:
Timisoara
- Comentarii dupa (0)
- Poze & Video(0)
- Comentarii inainte (0)
- Participanti (1)
-
Ai ceva de zis?.Da-ti cu parerea

