poze concert simfonic

CONCERT SIMFONIC

Timis , Timisoara. Vineri 17 Iunie 2011 19:00
Sala Capitol Str. C.D. Loga, Nr. 2

Categorii: Muzica si Concerte

concert simfonic la Filarmonica Banatul

Dirijor:

NICOLAE MOLDOVEANU (Elveţia)

Solişti:

NAOKO ANZAI (Japonia) – pian

CONSTANTIN NEGOIŢĂ (Elveţia) - violoncel

Program:

S. Rahmaninov: Concertul nr. 4 pentru pian şi orchestră în sol minor op. 40

R. Strauss: Poemul simfonic Don Quijotte op. 35

unie la Filarmonica Banatul.

Mai multe detalii: http://filarmonicabanatul.ro/

Comenteaza pe Facebook
Icon_eye Nr.vizualizari: 487
Cuvinte cheie: Timisoara
valentin

Adaugat in urma cu 5496 zile, 06 Iun. 2011

Adaugat de roadrunner

Star_bg_grey Star_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey
Evenimente Create: 4966

  • Ai ceva de zis?

    .