Timis , Timisoara. Miercuri 1 Iunie 2011 08:00 - Vineri 3 Iunie 2011
Baza 1 UPT

Categorii: Sport si Excursii

campionat de fotbal studentesc

Liga Studenților din Facultatea de Mecanică Timișoara organizează în perioada 01 - 03 iunie 2011 Campionat de Fotbal la baza sportivă numărul 1 a Universității „Politehnica” din Timișoara. Acest eveniment se adreseză tinerilor din Facultatea de Mecanică dornici de activități sportive.

Echipele vor fi formate din 5+1 jucători și 2 rezerve. Taxa de participare este de 40 ron/echipă.Competiția va fi eliminatorie (sistem cupă), iar durata unui meci va fi de 2 reprize a câte 20 de minute cu pauză de 5 minute între reprize. În caz de egalitate, departajarea echipei câștigătoare se va face prin lovituri de la 7 metri.
Cele mai bune 3 echipe vor fi premiate de către LSFMT! Taxa se poate achita până cel târziu la data de 31 mai 2011 ora 20 la sediul LSFMT.

detali la :0761688440 sau razvan.hotea@lsfmt.ro