Fotbal amical:"Elba Timişoara - Auto Timişoara" - Timisoara
Timis , Timisoara.
Joi 27 Mai 2010 18:00
terenul Auto, din cartierul Freidorf
Categorii: Sport si Excursii
Fotbal amical:"Elba Timişoara - Auto Timişoara"
Chiar dacă sezonul competiţional de baschet s-a incheiat deja, elevii lui Dragan Petricevic pregătesc fanilor încă o mare surpriză. De această dată, Paltinişanu şi compania vor lasa baschetul la o parte pentru o zi şi vor înfrunta nîtr-o partidă de fotbal divizionara a patra, Auto Timişoara. Partida se va desfăşura joi, 27 mai, cu incepere de la ora 18, pe terenul Auto, din cartierul Freidorf.
“Leii din Banat” vor fi conduşi de pe bancă de Dragan Petricevic care va avea la dispoziţie un intreg arsenal de personalităţi ale sportului timişorean, precum Florin Batranu, Ioan Timofte, Paul Codrea, Marius Bratu, din lot urmând să mai facă parte şi ziarişti cunoscuţi precum Florin Cărăbaş sau Florin Mihoc. De asemenea, la acest show si-au anunţat prezenţa şi baschetbaliştii Dan Paltinişanu, Petru Czmor, Andrei Talabă, Cătălin Petrişor, Daniel Tudosă şi Alexandru Mihuţi. Tot în tabara alb-violeţilor vor evolua şi managerul sportiv Ilie Triţoiu precum şi fostul component al timişorenilor Brice Kalala Kabengele.
“Pentru suporterii care vor lua parte la acest eveniment este important de menţionat că la finalul partidei urmează şi o a treia repriză, jucătorii urmând să sărbatoarească finalul sezonului cu mici şi gratare.”, a declarat managerul sportiv al clubului BCM Elba, Ilie Triţoiu.
- Comentarii dupa (0)
- Poze & Video(0)
- Comentarii inainte (0)
- Participanti (0)
-
Ai ceva de zis?.Da-ti cu parerea

